Úvod > Kontakt > Aktuality > Spolupráce se studenty SGV

Spolupráce se studenty SGV

Dne 15. 5. 2019 naši školu navštívili studenti 3. ročníku Stojanova gymnázia Velehrad společně s paní Mgr. Hanou Zuntovou. Studenti si pro naše osmáky připravili dvě témata. První hodina byla zaměřena na Murphyho zákony a v druhé části naše osmáky čekalo o něco vážnější téma, a to trestní právo.

V úvodu studentky uvedly „zákony schválnosti“ citátem: „Co se může pokazit, to se pokazí.“ Poté byli žáci krátce seznámeni s osobností amerického leteckého inženýra Edwarda A. Murphyho, který se stal tvůrcem těchto zákonů. Dozvěděli se, co to vůbec Murphyho zákony jsou a uvedli si konkrétní příklady z praxe. Celá prezentace byla proložena několika zajímavými ukázkami videí. Na závěr tohoto tématu si žáci na vlastní kůži vyzkoušeli test s toastovým chlebem namazaným marmeládou, aby si ověřili, zda Murphyho zákony platí v praxi.

V druhé části si žáci připomněli, co je to trestní právo, kam se řadí a jak se dělí. Studenti se dále zaměřili na trestný čin a na druhy zavinění, dále na druhy trestních činů a na konkrétní příklady. Žáci se rovněž dozvěděli, jaké jsou v České republice váhy trestu a jakými způsoby může k zániku trestu dojít. Studenti žákům také vysvětlili, jaký je rozdíl mezi přestupkem a trestným činem.

Moc děkujeme studentům 3. ročníku a paní Mgr. Haně Zuntové za návštěvu a pečlivě připravená témata!

Předškolička aneb Pojďme do ZOO
Knihovna v obležení
Podporujeme „Den Downova syndromu“
Matematický klokan