Úvod > Kontakt > Aktuality > Přírodní detektivové jsou akční celý rok

Přírodní detektivové jsou akční celý rok

K prázdninovým plánům patří les, voda, dobrodružné výpravy, chuť čerstvého ovoce a bylinek…..

To všechno jsme v průběhu roku zažívali v přírodovědném kroužku při ZŠ „Přírodní detektiv“.

Fotky jsou ze závěrečné schůzky – v plánu bylo pozorování mravenců a tematické hry, ale mravenci běhali jako šílení a doslova nás atakovali už při přiblížení na 50 m k mraveništi...byla z toho nečekaná adrenalinová hra, při setřásání mravenců z nohy jsem nestihla fotit. Potom si „detektivové“ zkusili vytvořit vlastní mraveniště a poznat ho podle typické vůně.

Jarní deštivé počasí jsme využili k tvoření v kuchyňce. Děti samy připravovaly pod mým vedením různé pokrmy z planých rostlin a bylin a byla radost pozorovat, jak jim chutná a jak jsou šikovní!

Na dalších schůzkách jsme prozkoumávali Háj, lovili planktonkou a určovali vodní bezobratlé podle klíče, pekli vánoční cukroví, odlévali stopy, určovali jarní květiny, hráli šipkovanou a rozhodně jsme se nenudili.

Díky všem přírodním detektivům za akční schůzky a těším se na setkávání v příštím školním roce. Rádi rozšíříme naše řady o nové zájemce! Fotogalerie!

Veronika Mergentalová, vedoucí kroužku

Předškolička aneb Pojďme do ZOO
Knihovna v obležení
Podporujeme „Den Downova syndromu“