16. 6. Zbyněk

Úvod > Kontakt > Aktuality > Parlamentáři na ZŠ Za Alejí

Parlamentáři na ZŠ Za Alejí

7.6.2019

Dne 7. 6. 2019 vyjeli parlamentáři školy na návštěvu základní školy Za Alejí do Uherského Hradiště. První naše kroky mířily do Centra slovanské archeologie, kde jsou sbírky tvořeny zejména vlastními archeologickými nálezy z období Velké Moravy pocházejícími ze Starého Města, Uherského Hradiště-Sadů, Modré u Velehradu, Osvětiman - hradiska sv. Klimenta, Ostrožské Nové Vsi a dalších míst Uherskohradišťska. Po prohlídce jsme už zamířili do základní školy. U vstupu nás uvítaly dvě žákyně z 9. řídy. V místnosti zvané „cvičná kuchyňka“ nám ukázaly prezentaci o jejich škole. Zúčastnili jsme se zasedaní jejich parlamentu. Poté nás provedly jejich školou. V mezičase jsme se ptali na různé otázky. Zjistili jsme pár zajímavostí, našli několik zajímavých tipů a nápadů, které by se mohly zalíbit i v naší škole. Při zpáteční cestě jsme se na chvilku zastavili na náměstí na akci Den s modrým majákem.

Dnes učí Anička, Bětka a Vojta
Kapku šetřím celý rok
Setkání parlamentářů se starostou obce
Atletická olympiáda 1. stupně