Úvod > Kontakt > Aktuality > OHLÉDNUTÍ ZA UPLYNULÝM ROKEM OČIMA ŠKOLNÍ PSYCHOLOŽKY

OHLÉDNUTÍ ZA UPLYNULÝM ROKEM OČIMA ŠKOLNÍ PSYCHOLOŽKY

Školní rok utekl jako voda (alespoň mně teda určitě) a už nedočkavě vyhlížíme prázdniny. Rozhodla jsem se proto napsat pár řádků o tom, jaký byl uplynulý školní rok z mého pohledu, a hlavně Vám přiblížit, co asi tak ten školní psycholog ve škole dělá.

Velkou a důležitou část činnosti tvořila skupinová práce se třídami. Zaměřovali jsme se zejména na vztahy ve třídách, vzájemné poznání, sebepoznání, komunikaci, schopnost spolupráce atd. Ve druhém pololetí jsme pracovali společně hlavně na pravidlech třídy a na pravidlech, která by neměla chybět ve školním řádu. Následně jsme společně s pedagogy, vedením školy a žákovským parlamentem vytvářeli novou podobu školního řádu.

Dále to byly individuální konzultace s žáky 1. i 2. stupně a s rodiči. Dotkli jsme se témat vztahových, výchovných i osobních. Součástí bylo i kariérní poradenství pro žáky 9. třídy ohledně volby střední školy a budoucího zaměření. Jednou z aktivit byla např. beseda pro rodiče budoucích prvňáčků v rámci „Předškoličky“.

Užijte si léto a těším se na společná setkání v naší škole!

Šárka Mošťková

Devátá sa (ne)súdí.