29. 3. Taťána

Úvod > Kontakt > Aktuality > ICT IN ENGLISH

ICT IN ENGLISH

ICT EXCURSION IN ENGLISH LESSON

Že je oblast výpočetní techniky neodmyslitelně spjata s anglickým jazykem, jsme si názorně vyzkoušeli v páteční hodině angličtiny v 9.ročníku.

Čtyři žáci - Michal Korvas, Šimon Jelínek, Petr Sonntag a Antonín Pešl, jejichž studijním oborem se od září stanou počítačové technologie na průmyslové škole, si nejen pro své spolužáky, ale i pro vyučující, včetně rodilého mluvčího Chrise, připravili prezentaci právě na toto téma.

V úvodní části nás formou prezentace stručně seznámili se základními principy práce počítače, zdůraznili klíčová slova pro jednotlivé funkce, která ve velké míře v českém jazyce zdomácněla.

Nebáli se ani následných dotazů a diskuze, kdy se jich spolužáci a  vyučující dotazovali na objasnění některých dalších pojmů jako je např. server, bluetooth, je- li cloud virtuální nebo reálné úložiště, co znamená zkratka www atp.

Poté nás v závěrečné fázi hoši odvedli do učebny výpočetní techniky. Zde na konkrétním počítači shrnuli dosavadní informace a popsali softwarové a hardwarové vybavení počítače.

Schůzka parlamentářů
Září ve školní družině za námi
Logo školního Ekoklubu