16. 4. Irena

Úvod > Kontakt > Aktuality > Exkurze do společnosti Lion Car

Exkurze do společnosti Lion Car

20.2.2020

Ve čtvrtek 20. 2. 2020 navštívili někteří z našich osmáků společnost Lion Car v Uherském Hradišti. Jednalo se o exkurzi, kterou uspořádala společnost Visc, s níž naše škola spolupracuje v rámci kariérního poradenství. Jedná se zejména o oblast volby povolání a s ní související volby vzdělávací strategie, která našim žákům umožní získat znalosti potřebné pro výkon jimi vybrané profese.

Tentokrát se na exkurzi vydali tři osmáci mající zájem o učební obor mechanik, opravář motorových vozidel. Kluci se setkali s žáky, kteří tímto studiem již procházejí, podívali se také do autosalonu a k němu přináležející autodílny. V průběhu zhruba dvouhodinové návštěvy měli možnost zjistit, co tato profese obnáší, jaké přístroje se v autodílně používají a jaké vědomosti jsou pro tuto práci potřebné.

Se společností Visc budeme spolupracovat i nadále. Pro žáky osmých a devátých ročníků je připravena řada dalších zajímavých exkurzí, které jim – jak doufáme – pomohou s výběrem povolání, který je tak důležitý pro jejich budoucnost.

lion car 1.jpglion car 2.jpglion car 3.jpglion car 4.jpg

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět